Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni eestvedamisel leidis täna Toompea lossi Valges saalis aset kohtumine eakate organisatsioonide esindajatega.

Arutati pensionäride pöördumist Riigikogu ja valitsuse poole, samuti teisi pensionidega seotud probleeme. Kohtumisest võtsid Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikmete kõrval osa Riigikogu esimees Ene Ergma, Riigikogu fraktsioonide esindajad, sotsiaalminister  Marko Pomerants, sotsiaal- ja rahandusministeeriumi esindajad.

Ene Ergma ütles oma tervituskõnes, et riigi ülesehitamise hind on olnud paljudele väga kõrge, eelkõige on see puudutanud just pensionäre, kes on sattunud raskesse majanduslikku olukorda. Ta märkis, et siiski ei tunne pensionärid muret ainult pensionide madala taseme üle vaid tunnevad laialdast huvi ka muude ühiskonnaelu päevakajaliste küsimuste vastu. Riigikogu esimees avaldas lootust, et järgnevatel aastatel kujuneb pensionitõus kiiremaks kui seni.

Sotsiaalkomisjoni esimees Mai Treial andis ülevaate pensionäride enam kui 25 000 allkirjaga pöördumise arutelust sotsiaalkomisjonis. Ta rõhutas, et vajalik on diskussiooni jätkata kõigi osapoolte vahel ning tänane üritus ongi selle heaks näiteks.

Sotsiaalminister esitas ülevaate pensioniküsimuse arutelust valitsuse tasemel. Ta tõi esile asjaolu, et valitsus ei käsitle pensioniküsimust kui riigi lahkust eakate inimeste vastu vaid kui küsimust riigi võimalustest.

Sõna võtsid ka rahandusministeeriumi ja eakate organisatsioonide esindajad.

 

 

Tagasiside