Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed eesotsas väliskomisjoni esimehe Sven Mikseriga kohtusid Eestis visiidil viibiva Makedoonia asepeaministriga Euroopa integratsiooni küsimustes Ivica Bocevski ja teda saatva delegatsiooniga. Kohtumisel keskenduti Eesti ja Makedoonia kahepoolsetele suhetele, Makedoonia Euroopa Liidu ja NATO suunalisele liikumisele ning olukorrale Lääne-Balkanil.  

Makedoonia asepeaminister andis ülevaate Euroopa Liiduga ühinemisprotsessist, riigi majanduslikust seisust ja poliitilisest olukorrast. Kõneldes Lääne-Balkani riikide omavahelistest suhetest, märkis Bocevski, et Makedoonia ja Montenegro otsus tunnustada Kosovot küll teravdas suhteid naaberriigi Serbiaga, kuid ta loodab omavaheliste suhete peatsele normaliseerumisele. Euroopa Liiduga ühinemisprotsessis loodab Makedoonia asepeaminister Eesti toetusele. Bocevski avaldas valmisolekut kahe riigi vaheliste suhete igakülgseks edasiseks arendamiseks. 

Sven Mikser rõhutas Eesti toetust Makedoonia püüdlustele saada Euroopa Liidu liikmeks kinnitades: “Lissaboni lepingu ratifitseerimisega seotud probleemid ei saa olla ELi edasisele laienemisele takistuseks. Eesti on valmis Makedooniale jagama oma kogemust liitumisprotsessi edukaks lõpuleviimiseks.“  

Kohtumisel rõhutati, et Lääne- Balkani riikide omavaheliste suhete normaliseerumine on rahu tagatiseks regiooniks ja nende liitumine Euroopa Liiduga avab riikidele uued võimalused ühenduse koosseisus.  

Kohtumisel osalesid veel Silver Meikar, Taavi Veskimägi ja Eesti-Makedoonia parlamendirühma esimees Hannes Astok.  

Riigikogu pressitalitus

 
Tagasiside