Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed Andres Herkel, Silver Meikar, Paul-Eerik Rummo ja Peeter Tulviste kohtusid täna Kuuba teisitimõtleja, endise poliitvangi Osvaldo Alfonso Valdés’iga.

Külaline rõhutas, et ehkki pärast võimu üleminekut Fidel Castrolt tema vennale Raul Castrole pole Kuubas veel nähtavaid samme ühiskonna liberaliseerimise suunas toimunud, ei saa muutused tulemata jääda. Valdés pidas äärmiselt oluliseks, et kommunistliku režiimi kogemust omavad riigid nagu Eesti oleksid valmis õigel ajahetkel jagama oma kogemusi poliitiliste ja majandusreformide läbiviimise kohta.

Valdés’i kahepäevase visiidi eesmärk oli tutvustada Eestis Kuuba olukorda ja luua sidemeid Eesti poliitikute, ajakirjanike ja ühiskonnategelastega. Eile kohtus Valdés Riigikogu liikme Mart Laari ja välisministeeriumi töötajatega.

Valdés kuulub nende Kuuba dissidentide hulka, kes mõisteti 2003. aasta nn. Mustal Kevadel vangi koos enam kui 70 saatusekaaslasega. 2005. aastal otsustasid Kuuba võimud mõned tuntumad vangid tervislikel põhjustel vabastada, nende hulgas oli ka Valdés, kes seejärel emigreeris Rootsi.

Lisainformatsioon: Andres Herkel, tel 372 50 56540

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside