Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kohtumise eesmärgiks oli anda Kanada esindajaile ülevaade Eest liitumisest Euroopa Liiduga ning tutvuda Kanada ja Euroopa Liidu vaheliste suhetega.

Täna pärastlõunal kohtusid Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees, Eesti-Kanada parlamendirühma aseesimees Sven Mikser, riigikaitsekomisjoni aseesimees Trivimi Velliste ja riigikaitsekomisjoni ning Eesti-Kanada parlamendirühma liige Maret Maripuu, maaelukomisjoni aseesimees, Eesti-Kanada parlamendirühma esimees Imre Sooäär, sotsiaalkomisjoni liige Nelli Kalikova, ning Eurooa asjade komisjoni aseesimees Liina Tõnisson Toompea lossis Eestis visiidil viibiva Kanada valitsuse ja majandusorganisatsioonide esindajate 13-liikmelise delegatsiooniga eesotsas Kanada asevälis- ja rahvusvahelise kaubanduse ministri Paul Dubois´ga. Kanada delegatsiooni visiidi eesmärgiks on tutvuda Euroopa Liiduga liituvate riikidega, et arutada uusi koostöövõimalusi, aga ka informeerida liituvaid riike Kanada suhetest Euroopa Liiduga. Kanada esindajad märkisid, et nende prioriteedid suhetes Euroopa Liiduga on kaubavahetuse ja investeeringute suurendamine, mitmepoolsete suhete ja julgeoleku tugevdamine, info ja teadmiste vahetus, inimeste ja ideede ühendamine ning uute liikmesriikide kaasamine koostöösse.

Lisaks Välis- ja Rahvusvahelise Kaubanduse Ministeeriumi aseministrile kuuluvad delegatsiooni veel Tööstusministeeriumi aseminister, Kanada Rahvusvahelise Arengu Agentuuri, Kanada Rahvusvahelise Kaubanduskeskuse, VP Rahvusvaheliste Turgude, Kanada Euroopa Ärisuhete Arenduskeskuse ja mitmete teiste organisatsioonide esindajad.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside