Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu inimõiguste toetusrühma liikmed eesotsas Mart Nutiga kohtusid täna Toompeal Iraani vastupanuliikumise juhi Maryam Rajavi ja teda saatva delegatsiooni liikmetega. Külaline andis ülevaate poliitilisest olukorrast Iraanis. Ta keskendus inimõiguste olukorrale, Iraani tuumaprogrammile ja terrorismiga seotud aspektidele. Iraani vastupanuliikumise juhi sõnul on nende reisi eesmärgiks saavutada rahvusvahelise üldsuse solidaarsus võitluses Iraani valitseva režiimi vastu. Sel eesmärgil on juba külastatud tervet rida Euroopa riike. 

Nutt rõhutas: „ Riigikogu inimõiguste toetusrühm on valmis tegema koostööd maailma riikide erinevate poliitiliste jõududega, kes võitlevad inimõiguste tagamise eest.“ Ta pidas oluliseks saada adekvaatset infot esmasest allikast. Nutt andis lühiülevaate toetusrühma tegevusest. 

Täna pärastlõunal on Toompeal Riigikogu toetusrühma „Inimõiguste ja poliitiliste vabaduste eest Iraanis“ eestvedamisel konverents, kus käsitletakse Iraani vastupanuliikumisega seotud küsimusi. Konverents toimub nimetud toetusrühma esimehe Juku-Kalle Raidi eestvedamisel. 

Tänasel kohtumisel osalesid lisaks Mart Nutile ja Juku-Kalle Raidile veel Andres Herkel, Igor Gräzin ja Tõnis Lukas

Lisainfo:

Mart Nutt, 5140535,

Inimõiguste toetusrühma esimees

Juku-Kalle Raid, 58159492

Inimõiguste ja poliitiliste vabaduste eest Iraanis toetusrühma esimees

 

Tagasiside