Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

OSCE PA Eesti delegatsiooni juht Väino Linde ja asendusliige Jaak Allik on käesoleva nädala lõpuni Ukrainas, et jälgida OSCE PA ajaloos seni suurima – enam kui 600 liikmelise vaatlejadelegatsiooni koosseisus – Ukraina Verkhovna Rada valimisi, mis toimuvad pühapäeval, 28. oktoobril. 

Enne laiali sõitmist Ukraina erinevatesse linnadesse ja regioonidesse vaatlusmissioonile on kavas vaatlejate kurssiviimine kohaliku seadusandluse ja saadikukandidaatidega. Samuti toimuvad Kiievis kohtumised erakondade esindajate, ajakirjanike, valitsusväliste organisatsioonide ja rahvusvaheliste ekspertidega. 

OSCE PA ametliku 100 liikmelise delegatsiooni eesotsas on asepresident Walburga Habsburg Douglas Rootsist, kes on juhtinud vaatlejamissioone ka varem. Eesti delegatsiooni liikmed on ametis Poltaava regioonis, kus Väino Linde on määratud vaatlejate koordinaatoriks.

“Demokraatiat testitakse iga päev ja igas riigis, kuid valimised on tõeliseks demokraatia proovikiviks,” märkis Linde. Ta selgitas, et Ukraina saab tuleva aasta jaanuaris OSCE eesistujamaaks. “Õiglane valimiskampaania ja üldine valimiseelne õhkkond annavad positiivse signaali maailmale, et Ukraina on valmis juhtima ka tegelikult, mitte ainult üksnes sõnades,” toonitas Linde. 

Lisaks OSCE delegatsioonile vaatleb Ukraina valimisi ka ENPA delegatsioon, mille koosseisus on ENPA Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel ning liige Mailis Reps. Riigikogu liige Vladimir Velman on valimistel Valimissüsteemide Rahvusvahelise Ekspertkeskuse (International Expert Center for Electoral Systems- ICES) kutsel. 

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside