Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Käsitleti Euroopa Liidu laienemisega seotud probleeme.

Riigikogu Euroopa asjade komisjoni liikmed eesotsas Rein Langiga kohtusid täna Toompeal Hollandi parlamendi Euroopa asjade komisjoni liikmetega ja arutasid Euroopa laienemisega seotud probleeme. Nii Riigikogus kui ka Hollandi parlamendis seisab ees Euroopa Liidu ühinemislepingu ratifitseerimine. Külalised tundsid huvi soolise võrdõiguslikkuse edendamise seaduseelnõu ja Eesti administratiivse suutlikkuuse vastu kindlustamaks vahendite saamine Euroopa Liidu struktuurifondidest.

Kohtumisel vahetati mõtteid valitsustevahelise konverentsi töö üle, selgitati kummagi riigi seisukohti. Hollandi esindajad rõhutasid, et nad loodavad Eesti ja teiste väikeriikidega tihedale koostööle kindlustamaks ühiste huvide kaitsmine laienevas Euroopa Liidus.

Hollandi parlamendidelegatsiooni liikmed olid huvitatud ka mitte-eestlaste olukorrast Eestis. Rahuldustundega märgiti, et Eestis pööratakse vajalikku tähelepanu probleemide paindlikule lahendamisele.

Kohtumistel osalesid Riigikogu liikmed Maret Maripuu, Katrin Saks, Eiki Berg, Jaanus Rahumägi, Marko Mihkelson Nelli Kalikova, Mihhail Stalnuhhin, ja Trivimi Velliste.

Riigikogu pressitalitus

Lisainfo: Olev Aarma, 6316465

Tagasiside