Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu saarte ühenduse esimehe Imre Sooääre kutsel toimus täna Riigikogus ümarlaud, kuhu olid kutsutud saarte maavanemad ja ministeeriumi esindajad, et arutada praamipiletite järsu kallinemisega seoses kujunenud olukorda. Ehkki regionaalminister hinnatõusu ei kooskõlastanud, allkirjastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts siiski möödunud nädalal määruse, mille alusel tõusevad piletihinnad Hiiumaa, Muhumaa ja Sõru-Triigi liinidel olenevalt liinist, piletist ja aastaajast kuni 100%.

 

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Maarika Priske andis ülevaate piletihinna tõusule eelnenud diskussioonidest, hinnakujundamise põhimõtetest ja võimalustest. Riigikogu saarte ühenduse liikmed ei olnud nõus praamipiletihindade plahvatusliku tõusuga alates esimesest jaanuarist 2008, samal ajal, kui riigipoolne dotatsioon üleveole väheneks.

Riigikogu liikmed väljendasid seisukohta, et hinnatõus peab siiski olema paindlikum. Selleks kavatsetakse esitada Riigikogu saarte ühenduse poolt 2008 a. riigieelarvele muudatusettepanek, mis võimaldaks läbi dotatsiooni piletihinna tõusu leevendada. Piletihinna mõningane tõus on paratamatu, aga see võiks lähtuda tarbijahinna indeksist ning kütusehindade kallinemisest, mitte vajadusest riigile lisaraha teenida. „Partsi poolt allkirjastatud  määruse alusel puudutaks suurim hinnatõus just kõige hinnatundlikumaid kliendigruppe nagu õpilased ja pensionärid” nentis Kalev Kotkas. Samas märkisid Riigikogu liikmed, et kindlasti peab ministeerium tagama ka parema teenuse kvaliteedi. „Näiteks põhjamaades saavad reisijad aastaringselt pileteid läbi autoakna osta, aga meil sunnitakse kogu sügistalvisel perioodil inimesi vihma ja tuisuga autodest välja tulema” lausus Sooäär. Täna ei kannata parvlaevade tualettruumide olukord tihti kriitikat ning kliente ei rahulda toitlustamise hinna ja kvaliteedi suhe. Ligi 140 miljoni kroonise dotatsiooni juures, mida riik tänavu üleveo eest maksab tuleb ka kõrgem teenuse kvaliteet tagada, nentisid Riigikogu liikmed.

Ministeeriumi kantsleriga lepiti kokku, et vaadatakse hinnatõus veelkord üle ja otsitakse ühiselt lahendusi, kuidas läbi riigieelarve ja dotatsiooni hinnatõusu leevendada. Riigikogu liikmed soovivad teha koostööd ministriga optimaalseima lahenduse leidmiseks. Kohtumisel olid Riigikogu kõikide fraktsioonide esindajad.

Riigikogu saarte ühendus              

Lisainfo: 

Imre Sooäär tel: 5122328

Riigikogu saarte ühenduse esimees. 

Kalev Kotkas tel: 5037976

Riigikogu saarte ühenduse aseesimees

 

Tagasiside