Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed avaldasid Washingtonis toimunud kohtumistel Ameerika Ühendriikide Esindajatekoja liikmete ning Senati väliskomisjoni liikmete välisnõunikega sügavat nördimust Ukrainas tekkinud olukorra üle.

NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsioon osales sellel nädalal Washingtonis peetud NATO Parlamentaarse Assamblee, NATO Ühingu ja USA Riikliku Sõjaülikooli koostöös korraldatud traditsioonilisel parlamentaarsel foorumil.

Delegatsiooni juht Marko Mihkelson ning liikmed Sven Mikser, Mati Raidma ja Kadri Simson kohtusid eile Washingtonis ka Esindajatekoja väliskomisjoni Euroopa, Euraasia alakomitee esimehe Dana Rohrabacheri ja liikme William Keatinguga ning Senati väliskomisjoni liikmete välisnõunikega. Neil kohtumistel keskenduti peamiselt Ukrainas toimuvale ja arutati ka võimalikke tulevikustsenaariume seoses Ukrainaga.

Lisaks traditsioonilisele NATO Parlamentaarse Assamblee atlandiülesele foorumile osales Eesti delegatsioon veel Atlandi Nõukogu, Brent Scowcrofti Rahvusvahelise Julgeoleku Keskuse ja Eesti Vabariigi suursaatkonna koostöös korraldatud ümarlaual, kus arutati strateegilisi arenguid Aasias, rahvusvahelist julgeolekut puudutavaid teemasid, Vilniuse kohtumise tulemusi, Kiievi rahutuste tagamaid ning suhteid Venemaaga.  Lisaks käsitleti USA välispoliitilisi väljakutseid ja tähtsamaid eesmärke järgmisel aastal.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside