Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed kohtusid teisipäeva pealelõunal Aserbaidžaani suursaadiku Tofig Zulfugaroviga, et arutada Eesti ja Aserbaidžaani vahelisi suhteid.

Kohtumisel käsitleti riikidevahelisi kaubandus- ja majandussuhteid, energeetika, turismi, hariduse ja kultuuri küsimusi, samuti tõusetusid Ukraina ja Süüria teemad. Suursaadik andis ülevaate ka Aserbaidžaani ja Euroopa Liidu vahelistest suhetest ning Aserbaidžaani poliitilisest olukorrast.

Aserbaidžaani suursaadik Tofig Zulfugarov õnnitles Eestit Eesti-Vene piirilepete allkirjastamise puhul.

Kohtumisel osalesid Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas, rahanduskomisjoni esimees ja Eesti- Aserbaidžaani parlamendirühma aseesimees Sven Sester, majanduskomisjoni ja Eesti- Aserbaidžaani parlamendirühma liige Olga Sõtnik. Kohtumise eestvedaja ja moderaator oli Aserbaidžaani parlamendirühma esimees Eldar Efendijev, parlamendirühmast osalesid kohtumisel veel Jaak Allik, Valeri Korb, Peeter Laurson, Yana Toom, Urbo Vaarmann, Vladimir Velman ja Jaan Õunapuu.

Aserbaidžaani kaubavahetus Euroopa Liiduga moodustab 40 protsenti kogu riigi väliskaubandusest. Eesti kaubandusbilanss Aserbaidžaaniga on positiivne, samas Eesti eksport Aserbaidžaani on viimastel aastatel jäänud alla 10 miljoni euro aastas.

Vaata pilte kohtumiselt.

Tagasiside