Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna koos olnud Riigikogu vanematekogu otsustas mitte muuta Riigikogu liikme tööga seotud kulutuste hüvitamise korda, mis on kinnitatud Riigikogu juhatuse otsusega 4. märtsist 2003.

Vanematekogu, mis koosneb Riigikogu juhatusest ja fraktsioonide esimeestest,arutas põhjalikult senist korda ning ajakirjanduse vahendusel esitatud informatsiooni. Sealhulgas olid kõne all mitmed ajakirjanduses esitatud väärtõlgendused küsimustes, mis puudutavad Riigikogu liikmete tööga seotud kulutusi. Kõigi fraktsioonide esimehed avaldasid arvamust, et senine kord tööga seotud kulutuste hüvitamisel ning nende avalikustamisel on piisavalt läbipaistev. Samas vastutab iga Riigikogu liige oma valijate ja fraktsiooni ees, kui ta kasutab kuluhüvitisi, mis ei ole seotud Riigikogu liikme tööga.

Vanematekogu arutas täna ka küsimust Eesti esindajatest Euroopa Parlamendis alates 1. maist 2004, mil Eesti saab Euroopa Liidu liikmeks kuni Euroopa Parlamendi valimisteni. Jõuti ühisele seisukohale, et Eesti esindajad selleks ajavahemikuks nimetab Riigikogu juhatus.

Tänasel nõupidamisel osalesid Riigikogu esimees Ene Ergma, aseesimees Toomas Savi ning fraktsioonide esimehed Siim-Valmar Kiisler, Toomas Varek, Siim Kallas, Jaanus Männik, Tunne-Väldo Kelam ja Ivari Padar.

Tagasiside