Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna avas Riigikogu oma iga-aastase traditsiooni kohaselt uksed jälle rahvale. Lahtiste uste päeva puhul tervitas rahvast lossi platsil Politsei- ja Piirivalveameti ühendorkester, lossi sisehoovis kutsus rahvast majja sisse astuma Riigikogu esimees Ene Ergma.

Kell 12 algas Riigikogu istungisaalis infotund, kus rahva küsimustele vastasid peaminister Andrus Ansip, sotsiaalminister Hanno Pevkur, haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ning kaitseminister Mart Laar. Küsimusi esitati paljudest valdkondadest. Enim tunti huvi pensionidega seonduva ning haridusküsimuste vastu. Aga rahvas muretses ka Euroopa Liidus majanduskriisis olevatele riikidele abipakettide jagamise pärast, samuti soolise võrdõiguslikkuse, arstiabi kättesaadavuse, e-hääletamise, omandireformiküsimuste, õpetajate palkade, iibeprobleemide, sotsiaaltoetuste ja võimaliku korruptsiooni pärast.
 
Pärast infotundi algas lossi õuel teatetants, mis oli pühendatud pärimustantsu aastale ja mida aitasid organiseerida Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ning Eesti Rahvatantsuansamblite Liit.Tantsuringis lõid kaasa paljud Riigikogu liikmed.Kell 16 on valgesse saali oodata esinema folklooriansamblit „Pillipiigad“.
 
Tänase päeva kavva mahtus veel kultuurikomisjoni avalik istung „Kultuuripärand ja turism“. Riigikogu hoones saab tutvuda erinevate näitustega kohvikuruumides vaadata filme, lastele on avatud tegevustuba, kus saab joonistada ja puslesid kokku panna. Ekskursioonid toimuvad kella 17-ni, pääseb ka Pika Hermanni torni, samuti on külalistele avatud mitmed kabinetid.
 
Riigikogu teabekeskuses viis kogenud Riigikogu liige Eiki Nestor läbi esmavalitute koolikatsumise. Kooliküpsuse uuringutel osalesid uued Riigikogu liikmed Annely Akkermann, Kaja Kallas, Aivar Kokk, Andrei Korobeinik, Jevgeni Ossinovski, Rainer Vakra, Rannar Vassiljev ja Viktor Vassiljev.
Teabekeskuses käivitus ka filmiprogramm: rahvale pakuti vaatamiseks dokumentaalfilme „Ma elasin Eesti Vabariigis“ (režissöör Liina Triškina, Allfilm 2010) ning „Laulev revolutsioon“, (režissöörid James Tusty, Maureen Castle Tusty, Allfilm 2006). Lisaks saab terve päeva jooksul osaleda Riigikogu töö ja ajaloo teemalises viktoriinis lastele/noortele teabekeskuses eksponeeritud püsinäituse põhjal, 1.- 3. kohale on välja pandud auhinnad.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside