Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lahtiste uste päeval 23. aprillil toimuval infotunnil vastavad rahva küsimustele peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning rahandusminister Ivari Padar. Infotund on lahtiste uste päeva üks keskseid ja üks ainulaadsemaid üritusi, kus inimestel on võimalus esitada küsimusi otse peaministrile ja teistele kabineti liikmetele neid huvitavatel teemadel. Varasemad aastad on osutanud, et see üritus on olnud erakordselt populaarne ja kõik kohad Riigikogu saalis on olnud juba varakult hõivatud. Peaminister Andrus Ansip oli rahva ees ka möödunud aastal.

Samuti väga oodatud on olnud tõus Pika Hermanni torni. Möödunud aastal kasutas võimalust ronida mööda kitsaid keskaegseid trepikäike üles Eesti riigilipu juurde 600 inimest.

Lisaks toimuvad lossiekskursioonid, huvilistel on võimalik vaadata Riigikogu tutvustavat filmi ja jagatakse praktilisi näpunäiteid Riigikogu infosüsteemi kasutamiseks internetis. Avatud on ka näitus Riigikogu ajaloost, e-saalis saab matkemängu abil ise seadusloomes kaasa lüüa. Samuti on võimalik kohtuda Riigikogu liikmetega.

Selle aasta ürituste hulka kuulub ka kontsert Valges saalis, kus esinevad Jaan Tätte ja Marko Matvere.

Täpne ajakava on allolevas lisas.

 ****

RIIGIKOGU LAHTISTE USTE PÄEV
Parlamendi 88. sünnipäev, esmaspäev, 23. aprill 2007

Kell 10.45               Piirivalveorkester alustab tervituskontserti lossi ees
Kell 11.05               Riigikogu esimees Ene Ergma tervitab külalisi Riigikogu 
                              hoone ees trepil
Kell 11-16               ekskursioonid lossis, pääs Pika Hermanni torni
Kell 13-14               Valitsuse infotund Riigikogu istungisaalis
Kell 15-16               Kontsert Valges saalis

Tagasiside