Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu majanduskomisjoni esimehe kutsel viibib Eestis visiidil Brasiilia Rahvuskongressi Esindajatekoja delegatsioon, et tutvuda Eesti e-lahendustega.

Brasiilia Rahvuskongressi Esindajatekoja teaduse, tehnoloogia, kommunikatsiooni ja informaatika komisjoni liikmed kohtuvad teisipäeval Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Kaja Kallase ja komisjoni liikme Olga Sõtnikuga. Arutelu all on Eesti majandus ja suhted Brasiiliaga, sealhulgas kaubavahetus, võimalikud tulevased koostöösuunad, Eesti e-lahendused ning kodaniku ja riigi vaheline e-suhtlemine.

Neljapäeval kohtuvad Brasiilia esindajatekoja liikmetega Eesti-Brasiilia parlamendirühma aseesimees Mart Nutt ja liikmed Deniss Boroditš ja Lauri Luik. Brasiilia delegatsiooni liikmed on Júlio Campos (delegatsiooni juht), Paulo Henrique Lustosa ja Ruy Carneiro.

Visiidi kestel külastab Brasiilia delegatsioon ka riigikantseleid, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia demokeskust, maksu- ja tolliametit, NATO küberkaitsekeskust, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Eesti e-tervise sihtasutust ja e-riigi akadeemiat.

Brasiilia on Eestile Lõuna-Ameerika riikidest peamine kaubanduspartner. Statistikaameti andmetel oli kaubavahetuse käibelt 2012. aastal Brasiilia Eestile 34. kaubanduspartner kokku ligi 75 miljoni euro suuruse käibega.

Eesti ja Brasiilia kaubavahetuse bilanss on käesoleval aastal kolme kvartali kokkuvõttes positiivne, möödunud aastal oli Eesti eksport ja import Brasiiliaga tasakaalus veidi üle 37 miljoni euroga. Selle aasta üheksa kuuga on statistikaameti andmetel Eesti eksport Brasiiliasse 25,8 miljonit eurot ja import Brasiiliast 17,5 miljonit eurot.

Eesti Panga andmetel on Eesti otseinvesteeringud Brasiilias kasvanud.

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside