Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas avas täna Toompea lossi kunstisaalis rahvusvaheliselt tuntud graafiku Benjamin Vassermani näituse: „REAALNE VÄLJAMÕELDIS / VOLUME II“. 

Jüri Ratas hindas näituse huvitavaks ja ajakohaseks praegusel raskel ajal, kus riigi majanduses on keeruline olukord. Ratase sõnul leidis ta näitusel eksponeeritud töid vaadates optimistliku protsessi: „Raske olukorra süvenemisele järgnevad lepitus ja murdepunkt, mis toob lõpuks kaasa tasakaalu.“
 
Benjamin Vasserman on omanäoline graafik, kelle teostes on toodud esile loomeprotsess. Liikumine maketist graafilise leheni on jälgitav tegevus, mida kunstnik rõhutab mitmel viisil: telg- ja jõujoonte või vektorite kandmisega pildile, struktuuri mõtestavate võredega, klaaskuulide veeremise trajektooridega; samuti näitab ta mõnikord valguse liikumist, luues ühe mudeli järgi kaks erineva valgustusega lehte. Kuigi Benjamin Vasserman töötab modernistlikult aeganõudvas sügavtrükitehnikas, on tööde protsessuaalsus ja konstruktiivse mõtte selge edasiandmine kontseptuaalne omadus.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside