Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjoni tänasel kohtumisel Eesti Õpilasesinduste Liidu esindajatega olid kõne all õpilasesinduste aktuaalsed probleemid ja 23. novembril Riigikogus toimuv ”. Õpilasesinduste poolt osalesid kohtumisel Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatuse esimees Merilin Piipuu, aseesimees Robert Lang ja juhatuse liige Anete Elken.

Kultuurikomisjoni esimehe Peeter Kreitzbergi hinnangul oli kohtumine huvitav ja igati viljakas, aidates komisjonil paremini mõista õpilasesinduste probleeme.

Noorte sõnul sooviksid õpilasesindused, et nende tõstatud aktuaalsed teemad jõuaksid kultuurikomisjoni vahendusel ka Riigikoguni ja vormuksid vajadusel mõneks konkreetseks seadusemuudatuseks. Kultuurikomisjoni liikmed avaldasid valmidust noorte poolt üritusel „101 last Toompeale” vastu võetava dokumendiga tutvuda ja sellega vajadusel edasi töötada.

Samuti tundsid kultuurikomisjoni liikmed väga suurt huvi õpilasesinduste igapäevase tegevuse vastu ja avaldasid oma valmisolekut sellele kaasa aidata, sealhulgas küsimuste lahendamisel, mis seotud õpilasesinduste poolt algatatud projektide finantseerimisega. Nagu osutasid noored, takerduvad paljud väga head algatused, kaasa arvatud üleriigilise Õpilaslehe väljaandmine tihti rahaliste raskuste taha.

Ühe keskse teemana oli komisjonis kõne all noorte poolt tõstatud küsimus, kas kool mitte ei sunni õpilasi liiga palju tuupima, pöörates samas vähem tähelepanu õpilaste sotsiaalsete oskuste arendamisele. Noored leidsid, et tuupimise kõrval on väga oluline ka teine pool.

23. novembril Riigikogu saalis toimuv „101 last Toompeale” on Lastekaitse Liidu traditsiooniline üritus, mis toimub alates 1991. aastast, et tähistada Eesti ühinemist Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni „Lapse Õiguste konventsiooniga”.

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside