Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kohtumisel kõneldi Euroopa tuleviku ja Eestis toimuva 14. septembri rahvahääletuse teemadel.

Riigikogu kultuurikomisjon eesotsas esimehe Olav Aarnaga, kohtusid Tallinnas viibiva Euroopa Parlamendi kultuuri-, noorsoo-, haridus-, meedia- ja spordikomisjoni 8-liikmelise delegatsiooniga eesotsas delegatsiooni juhi, komisjoni liikme Christa Prets´iga.

Kohtumisel kõneldi Euroopa tuleviku ja Eestis toimuva 14. septembri rahvahääletuse teemadel. Külalised avaldasid lootust, et Eesti rahvas otsustab Euroopa Liitu astumise kasuks. Nad hindasid kõrgelt Eesti kuue Europarlamendi vaatleja tegevust, mainides, et kandidaatriikide vaatlejad on positiivselt mõjutanud Euroopa Parlamendi atmosfääri. Kõneldi ka tööst Euroopa Tulevikukonvendis. Riigikogu liikmed märkisid, et föderalistlikud meeleolud pole just soodsalt mõjutanud valiku tegemist rahvahääletusel, kuid praegu võib märgata, et liigutakse vastuvõetavate lahenduste suunas.

Külalised tutvusid Riigikogu hoone ja Toompea lossiga, tundes huvi selle ajaloo vastu. Vesteldi ka Riigikogu kultuurikomisjoni tegemistest.

Kohtumisest võtsid osa ka kultuurikomisjoni aseesimees Signe Kivi, komisjoni liikmed Elle Kull ja Mark Soosaar ning Euroopa asjade komisjoni esimees Rein Lang.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside