Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kohtumised toimusid väliskomisjoni ja riigikaitsekomisjoni liikmetega.

Väliskomisjoni ja riigikaitsekomisjoni liikmed kohtusid täna Eestis tutvumisvisiidil viibiva Uus-Meremaa välisministri Philip Goff`iga.

Kohtumise käigus keskenduti rahvusvahelise terrorismiga seonduvatele probleemidele. ”Terrorismist tingitud ebastabiilsus mõjub eriti halvasti väikeriikidele,” sõnas Goff. Ta lisas, et selle tõttu on eriti tähtis rahvusvaheliste probleemide lahendamisel ülemaailmne koostöö.

Väliskomisjoni liikmed kohtusid täna ka Costa Rica asevälisministri Marco Vinicio Vargas`ega. Kohtumisel kinnitas Vargas Costa Rica huvi suhete edendamiseks Euroopa Liidu liikmesriikidega. Vastavalt asevälisministri sõnadele on Costa Rica prioriteedid olnud inimõiguste, demokraatia ja keskkonnakaitse arendamine. ”Suhtlemises kiirelt arenevate väikeriikidega on eriti oluline kogemuste vahetamine. Valdkonnas, milles Costa Rica koostöövõimalusi näeb on näiteks ökoturism,” kinnitas Vargas.

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson nõustus külalisega, et kahe maa suhted võiksid olla tihedamad. ”Seoses Eesti astumisega Euroopa Liitu ja NATOsse on siinne piirkond lähemal ka nendele riikidele, mis asuvad geograafiliselt meist väga kaugel,” rõhutas Mihkelson.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside