Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna võttis Riigikogu esimees Toomas Varek vastu Eestis visiidil viibiva ÜRO Koolitus- ja Uurimisinstituudi UNITAR delegatsiooni, mida juhtis ühingu tegevdirektor, ÜRO asepeasekretär Marcel Boisard.
Kohtumisel oli kõne all täna UNITARi ja Tallinna Linnavalituse vahel allkirjastatud koostööleping, millega asutati UNITARi Kohalike Omavalitsuste Rahvusvaheline Regionaalne Koolituskeskus Tallinnas. Keskuse eesmärk on Eesti, Baltikumi, Lääne-Venemaa ja Ukraina kohalike omavalitsuste esindajatele võimaluse andmine kogemuste vahetamiseks  linnakeskkonna ja keskkonnatehnoloogia valdkonnas, e-valitsemise, majandusarengu ning töökohtade loomise osas, samuti HIV/AIDSi ennetamise ning juhtimise alal. 
Kohtumisel viibinud sotsiaalkomisjoni liige Nelli Kalikova tõdes heameelega, et UNITARi initsiatiiv tuleb Eesti jaoks väga õigel ajal. „HIV/AIDSi vastase töö aktivistid on seni koondunud mittetulundusühingutesse, mille põhitegevuseks on olnud HIV/AIDSi vastane võitlus ja ennetustöö. Kahjuks napib kohapeal praegu veel kogemust AIDSi vastaste programmide juhtimise osas,” nentis Kalikova. Loodav kompetentsikeskus võimaldab seda vajakajäämist katta. Ühtlasi tekib Eesti ekspertidel võimalus jagada oma kogemusi teistele üleminekuriikide spetsialistidele.
 
UNITAR delegatsiooni liige Bernard Horau, kes koordineerib regionaalsete  koolituskeskuste loomist erinevates riikides, avaldas oma rahulolu Eesti koostöövalmiduse suhtes ja arvas, et Eesti saab kindlasti tervet regiooni koordineeriva tööga hakkama.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
 
Tagasiside