Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lahtiste uste päeval käis täna Toompea lossis ligi kaks ja pool tuhat inimest. Lisaks Eesti elanikele oli huvilisi ka Austraaliast, Itaaliast, Kreekast, Prantsusmaalt, Soomest, Rootsist, Venemaalt, USAst. 

Kell 11 alanud lahtiste uste päeva juhatas sisse piirivalveorkester, kes andis lossi hoovis väikese kontserdi. Küllatulnuid tervitas Riigikogu esimees Ene Ergma.
 
Keskpäeval esitlesid Ene Ergma ja Eesti Posti juhatuse esimees Ahti Kallaste kunstisaalis juubelipostmarki. Anti välja ka esimese päeva ümbrik ning kasutusel oli esimese päeva tempel.
 
Kell 13 algas valitsuse infotund, kus kohalolijate küsimustele vastasid peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning rahandusminister Ivari Padar. Saalisolijad soovisid teada vastuseid küsimustele riigi majanduse, eelarve, tööhõive, riigiametnike palkade, pensionide, haridussüsteemi ja poliitilise kultuuri kohta.
 
Kell 14 algas majanduskomisjoni avalik istung majandusarengu teemal, kus kitsamalt tutvustati innovatsiooniaastat ja innovatsioonitoetuste meetmeid, osalesid innovatsiooniaasta meeskonna ja EASi esindajad, arutusel olid ettevõtluse toetamise ja laenude riikliku tagamise seadusemuudatused.
 
Samal ajal toimus ka õiguskomisjoni avalik istung teemal „Kuidas vähendada liiklussurmasid? – liikluse olukorrast ja lahendustest Eestis“. Sellel osalesid maanteeameti, julgestuspolitsei, Tallinna transpordiameti ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.
 
Kell 11-17 toimusid ekskursioonid Toompea lossis ning soovijatel oli võimalus käia Pika Hermanni tornis. Kohvikus oli avatud näitus Riigikogu ajaloost ja sai vaadata Riigikogu tutvustavat filmi, jagati näpunäiteid Riigikogu veebilehe kasutamiseks, avatud oli e-saal, kus sai kaasa lüüa seadusloome alases matkemängus.
 
Kell 17 algas Toompea lossi õuel ansambli Singer Vinger kontsert.
 
Järjekorras 11. lahtiste uste päev oli pühendatud Eesti parlamendi 90. sünnipäevale. 23. aprillil 1919 kogunes oma esimesele istungile Riigikogu eelkäija Asutav Kogu.
 
Riigikogu pressitalitus 
 
 
Tagasiside