Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Liisa-Ly Pakosta andis täna Eestit külastanud Soome Eduskunta Tulevikukomisjoni liikmetele ülevaate meie parlamendi senisest tegevusest tulevikku suunatud arengukavade käsitlemisel ja tutvustas menetluses olevaid aktuaalseid küsimusi. Mõttevahetuse käigus otsiti võimalusi kahe parlamendi vahelise koostöö arendamiseks tulevikku suunatud projektide elluviimisel. Riigikogu eelmise koosseisu Tuleviku toetusrühma esimees Pakosta pidas oluliseks, et XI koosseisus tegeldi aktiivselt Eesti riikliku planeeringuga „Eesti 2030+“. Siis aidati kaasa rahvusvahelise kiirraudteeühenduse vajalikkuse selgitamisele. Kiirraudteest – Rail Baltica vajalikkusest ning ühendamisvõimalustest mitte ainult lõuna ja lääne vaid ka põhja ning ida suunas oli juttu tänaselgi kohtumisel Soome Eduskunta Tulevikukomisjoniga. 

„Soome eeskuju pikka aega ette mõelda ja planeerida tuleks ka Eestil rohkem järgida,“ sõnas Pakosta. „Eestis kipub sõnal „planeerimine“ olema veel mingit nõukogudeaegset taaka küljes, ehkki just Põhjamaad tõestavad, kui palju on pikaajalisest planeerimisest tegelikult ühiskonnal võita. Ministeeriumide ametnikke on Euroopa Liidu planeerimiskohustus juba päris hästi õpetanud ette mõtlema, poliitikutel on siin isegi järele jõudmiseks ruumi,“ arvas Pakosta. 

Soome Tulevikukomisjoni teemad on ettevõtlikkuse arendamine, sotsiaalvõrgustike kaudu inimeste kaasamine, rahvahanke (crowdsourcing) nimelise uue kaasamismeetodi juurutamine, laiema osavõtuga poliitilise aruteluplatvormi pakkumine, koolisüsteemi pikaajaline analüüs, säästlik areng ja arutelu heaoluühiskonna kestlikkuse võimaluste üle, sõnas komisjoni juht Päivi Lipponen

Pakosta märkis kohtumisel, et ta kavatseb näidata ka selles Riigikogu koosseisus üles algatust Tuleviku toetusrühma moodustamiseks, et kindlustada saadikute tähelepanu tulevikku suunatud projektidele. Koostöö Soome kolleegidega annab sellele kindlasti juurde laiemat regionaalset haaret. 

Lisainfo: Liisa-Ly Pakosta, 5026191 

Pilt kohtumiselt on internetis siin:  

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside