Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu lahtiste uste päeval käis täna ligikaudu poolteist tuhat inimest. Lisaks Eesti elanikele oli huvilisi ka Soomest, Rootsist, Taanist, Lätist, Venemaalt, Prantsusmaalt, Belgiast, Suurbritanniast ja Hiinast.

Parlamendi lahtiste uste päeva üritused juhatas sisse politsei- ja piirivalveameti ühendorkester. Kell 11 tervitas küllatulnuid Riigikogu esimees Ene Ergma, kes avaldas lootust, et vaatamata jahedale ilmale leiavad kõik parlamendi sünnipäevale kogunenud inimesed endale meelepärast tegevust ja kasulikku infot.
 

Kell 12 alanud infotunnis vastasid rahva küsimustele peaminister Andrus Ansip, rahandusminister Jürgen Ligi, siseminister Marko Pomerants ja sotsiaalminister Hanno Pevkur. Küsimusi esitati kohalike omavalitsuste, põhikoolist väljalangevuse, maaomandi, raudteeühenduse, alkoholi liigtarbimise, politsei töö, Eesti Energia börsileviimise, kultuuripealinna, tööpuuduse, koolilõpetajate konkurentsivõime, pensionide, euro kasutuselevõtu  jm teemadel.

Avalikul istungil sotsiaalkomisjonis arutati vaesuse teemat. Õiguskomisjonis räägiti uimastisõltuvusest ja narkokuritegevusest. Õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher tutvustas ka koduomanike võlakaitse seadust.
 

Kogu päeva jooksul olid Toompea lossi uksed valla – korraldati ekskursioone ning sai tõusta Pika Hermanni torni. Avatud olid mitmed näitused ning vaadata sai parlamenditeemalisi filme. Riigikogu teabekeskuses (Toompea 1) toimusid lasteetendused ning Erki Noole ja Jüri Tamme kehalise kasvatuse tund. Valges saalis võis kuulata Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori kontserti.

Järjekorras 12. lahtiste uste päev oli pühendatud Eesti parlamendi 91. sünnipäevale. 23. aprillil 1919 kogunes oma esimesele istungile Riigikogu eelkäija Asutav Kogu.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 

Tagasiside