Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lahtiste uste päeval käis täna ligikaudu paar tuhat inimest. Lisaks Eesti elanikele oli huvilisi ka Soomest, Rootsist, Norrast, Saksamaalt, Suurbritanniast, Prantsusmaalt, Hispaaniast.  

Parlamendi lahtiste uste päeva üritused algasid piirivalveorkestri helide saatel. Kell 11 tervitas küllatulnuid Riigikogu esimees Ene Ergma.

Kell 13 alanud infotunnis vastasid rahva küsimustele peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning rahandusminister Ivari Padar. Küsimusi esitati nii sündüürnike saatuse, tulumaksu tagastamise, maapiirkondade turvalisuse, taksonduse doteerimise kui ka puuetega inimeste probleemide kohta. Päriti aga ka koolijuhtimisega seotud probleemide, presidendi ametiraha tagastamise, kommunismi kuritegude, Riigikogu kohast loobujate ning pronkssõduriga seonduva kohta.

Suure publikumenu pälvis päeva lõpus Valges saalis  esinenud Marko Matvere ja Jaan Tätte kontsert. Kogu päeva jooksul toimusid ekskursioonid Toompea lossis ja Pika Hermanni tornis, töötas Riigikogu e-saal, kohvikus oli võimalus vaadata Riigikogu tutvustavat filmi.

Järjekorras üheksas lahtiste uste päev oli pühendatud Eesti parlamendi 88. sünnipäevale. 23. aprillil 1919 kogunes oma esimesele istungile Riigikogu eelkäija Asutav Kogu.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside