Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lahtiste uste päeval käis täna ligi paar tuhat inimest. Lisaks Eesti elanikele oli huvilisi ka Jaapanist, Norrast, Portugalist, Saksamaalt, Soomest, USA-st. 

Parlamendi lahtiste uste päeva üritused algasid politseiorkestri helide saatel. Kell 10 tervitas küllatulnuid Riigikogu esimees Ene Ergma.

Kell 11 alanud infotunnis vastasid rahva küsimustele peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning siseminister Jüri Pihl. Küsimusi esitati riigieelarve ja majanduskasvu aeglustumise, valitsuse kavandatavate reformide, pronkssõduri teisaldamise, SMS-laenupoliitika, pensionide, koolide remondi, vanemahüvitise maksmise aja pikendamise, endiste presidentide turvamise, õiguskorra ja paljude muude teemade kohta.

Lahtiste uste päeva raames viidi läbi ka kahe komisjoni avalikud istungid. Õiguskomisjon korraldas istungi teemal „Avalikust korrast Eestis ja politsei tegevusest: viimase aja suundumused” ning keskkonnakomisjon teemal „Läänemere piirkonna strateegia”.

Kogu päeva jooksul toimusid ekskursioonid Toompea lossis ja Pika Hermanni tornis, töötas Riigikogu e-saal, kohvikus oli võimalus vaadata Riigikogu tutvustavat filmi.

Järjekorras kümnes lahtiste uste päev oli pühendatud Eesti parlamendi 89. sünnipäevale. 23. aprillil 1919 kogunes oma esimesele istungile Riigikogu eelkäija Asutav Kogu.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside