Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni aseesimees Trivimi Velliste võttis täna vastu Eestis kahepäevasel visiidil viibiva Briti Alamkoja liikme, Briti - Eesti parlamendirühma esimehe Gordon Marsden`i.

Kohtumisel keskenduti põhiliselt Venemaaga seonduvatele küsimustele, kuid arutusel oli ka olukord Ukrainas ning ELi naabruspoliitika. Kõneldes Venemaast tõdeti mõlemapoolselt, et vaatamata Eesti kuulumisele ELi ja NATOsse, jätkab Venemaa negatiivse surve avaldamist Balti riikidele.

Velliste selgitas külalisele, miks Eesti ei saa leppida Vene Föderatsiooni Riigiduuma poolt 23. novembril 2004 tehtud avaldusega. Ta rõhutas, et nõukogude okupatsiooni ajal deporteeriti ja hukati tuhandeid inimesi ning ajaloo väärtõlgendamine seab vaid takistusi lepitusprotsessi edukaks toimumiseks. Mõlemad pooled leidsid, et ELi liikmetel võiks sellistes välispoliitilistes küsimustes olla kooskõlastatud seisukoht.

Kohtumise käigus tundis Marsden ka põhjalikumat huvi, milline on venekeelse rahvusvähemuse olukord Eestis. Öeldes, et venekeelse elanikkonna integratsioon on pikaajaline protsess, kinnitas Velliste, et selles on juba märgata positiivseid tulemusi. Eelkõige puudutab see nooremat põlvkonda, kellele on suunatud ka brittide poolt toetatuid keeleõppeprogramme.

Kohtumisel käsitleti lähemalt ka transatlantiliste suhetega seonduvaid küsimusi ning Eesti panust rahutagamise missioonil Iraagis. ”Rahvusvahelistel missioonidel osalemine on osa Eesti kaitsepoliitikast, millega tahetakse garanteerida riikliku julgeolekut pikas perspektiivis,” märkis riigikaitsekomisjoni aseesimees.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside