Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Itaalia delegatsioon külastab uusi Euroopa Liidu liikmesriike, et tutvuda olukorraga nende riikide põllumajanduses ja kalanduses.

Riigikogu maaelukomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed kohtusid täna Eestis kahepäevasel visiidil viibiva Itaalia parlamendi ülem- ja alamkoja põllumajanduskomisjonide ühisdelegatsiooniga.

Külalised huvitusid probleemidest Eesti põllumajanduses seoses Euroopa Liidu laienemisega ning arengusuundadest siinses põllumajanduses. Erilist huvi pakkus neile põllumajandusmasinate tootmise ja turustamisega seonduv. Delegatsiooni liikmeid huvitas Eesti valmisolek välisinvestorite kaasamisel ning tahe teha koostööd ka muude põllumajandustoodete osas.

Maaelukomisjoni liikmed tutvustasid külalistele taasiseseisvumisest saadik Eesti põllumajanduses toimunud muutusi ning selgitasid, millised on hetkel päevakajalised probleemid. Lisaks põllumajandustootmise toetamisele on Eesti jaoks oluline maaelu laiem areng – maal elavatele inimestele põllumajandustootmise kõrval alternatiivsete tegevuste leidmine ja nende toetamine. 2007.-2013. finantsperspektiivi puhul on Eesti jaoks tähtis, et ei süveneks ebavõrdsus uute ja vanade Euroopa Liidu liikmesriikide vahel.

Nii Eesti kui Itaalia parlamendi põllumajanduskomisjonide liikmed leidsid, et taolised kohtumised on vajalikud nii kahepoolsete suhete arendamiseks kui ka ühiseks tegevuseks Euroopa Liidu põllumajanduspoliitika elluviimisel.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside