Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Avatud uste päeva üritused jätkuvad.

Parlamendi lahtiste uste päeva üritused algasid hommikul kell 10, kui piirivalve orkestri helide saatel avanesid Toompea lossi väravad. Oma avakõnes rõhutas Riigikogu esimees Ene Ergma, et Riigikogu sihiteadlik poliitika on olnud avatus ning see maja on avatud kõigile. ”Siin on kõigil otsene võimalus jälgida toimuvat ja ise otsustada, kuidas asjad on,” ütles ta. Riigikogu esimees kutsus rahvast vaatama lossis ringi ning kasutama võimalust käia ära Pika Hermanni tornis, et vaadata meie kaunist maad ja meie sini-must-valget lippu ”” käesolev aasta on meie lipu juubeliaasta.

Kell 13 Riigikogu saalis alanud infotunnis vastasid inimeste küsimustele peaminister Juhan Parts, sotsiaalminister Marko Pomerants ning siseminister Margus Leivo. Küsijad tundsid huvi näiteks toimetulekutoetuste,  elektri hinna, ELiga liitumise ja ELi ühise välispoliitika, okupatsioonikahjude hüvitamise, pensionite, sotsiaaltoetuste maksmise, põllumajanduse, haridusreformi ja sundüürnike probleemi vastu.

Kell 14 algas Valges saalis Euroopa Liidu asjade komisjoni avalik istung, mille teemaks on ELi alane teavitus liitumiseelsel ja ””järgsel perioodil.

Lahtiste uste päeva puhul jagati külalistele infomaterjale, Riigikogu logoga õhupalle ja maiustusi. Toimuvad ekskursioonid, mida juhivad ka Riigikogu liikmed. Suurt huvi pakub tõus Pika Hermanni torni, kuhu korraldatakse ekskursioone kella 16-ni. Nooremad külalised tutvuvad aktiivselt kohvikus üles seatud internetitoaga, kus saab praktilisi näpunäiteid Riigikogu infosüsteemide kasutamiseks. II korrusel on avatud näitus ”Eesti riigilipu ajaloost”. Päev läbi on lahti ka Riigikogu istungisaali uksed. Kell 16 esineb Valges saalis Virumaa poistekoor Hirvo Surva juhtimisel.

Tagasiside