Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reedel, 19. oktoobril toimub Leedus Šiauliais Balti Assamblee korvpalliturniir, mille võitjale antakse üle Balti Assamblee rändkarikas. Turniiri eesmärk on propageerida korvpalli, füüsilist tegevust ja tervislikku eluviisi. Korraldajate soov on muuta turniir alaliselt toimuvaks ettevõtmiseks ja kaasata sinna tulevikus ka teiste parlamentide võistkondi.

Käest kätte rändavale Balti Assamblee karikale graveeritakse võitnud meeskonna nimi ja võidu aasta. Karikas jääb lõplikult võitnud meeskonna omandusse juhul, kui üks meeskond võidab turniiri kolm aastat järjest või kui meeskond on võitnud turniiri viiel erineval aastal. Möödunud aastal, kui turniir toimus esmakordselt, võitis karika Leedu parlamendi meeskond.

Reedel toimuval turniiril osalevad Eesti, Läti ja Leedu parlamendi korvpallimeeskonnad. Eesti meeskonda kuuluvad Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ning Riigikogu liikmed Peep Aru, Kalvi Kõva, Kalle Laanet, Eiki Nestor, Hanno Pevkur ja Indrek Saar.

Turniir toimub Šiauliai Spordikoolis „Šaulys” ning aset leiab kolm mängu: kell 17.00 Leedu-Läti, kell 17.45 Leedu-Eesti ja kell 18.30 Läti-Eesti. Karika üleandmistseremoonia toimub kell 19.30.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside