Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon kiitis heaks kokkuvõtte 2007. aasta Riigikogu valimistel osalenud erakondade ja üksikkandidaatide valimiskampaania rahastamise aruannetest. Kokkuvõte on kättesaadav Riigikogu kodulehel aadressil https://www.riigikogu.ee/public/Riigikogu/Korruptsioon/kokkuv_te_RKval2007.pdf

Kokkuvõtte kohaselt tegi valimistel kõige suuremaid kulutusi Keskerakond enam kui 41 miljoni krooniga, järgnes Reformierakond enam kui 32 miljoni krooniga ja IRL ligi 20 miljoni krooniga. Rahvaliit kulutas rohkem kui 13 miljonit krooni, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ligi 8 miljonit krooni ja Eestimaa Rohelised 2,5 miljonit krooni. Kõige suuremad füüsiliste isikute annetused on kokkuvõtte kohaselt tehtud Reformierakonnale (enam kui 20 miljonit krooni ulatuses) ja Keskerakonnale (ligi 17 miljonit krooni ulatuses).

Kõige rohkem on erakonnad neist summadest kulutanud reklaamile: Rahvaliit 93,3%, Keskerakond 91,5%, IRL 70,2%, SDE 70,8%, Eestimaa Rohelised 60,2% ja Reformierakond 53,7%.

Tasumata arveid oli aruannete esitamise hetkel 5. aprillil 2007 üheksal erakonnal. Kõige suurem võlgnevus, 13,5 miljonit krooni, oli Keskerakonnal, IRLil võlgnevus oli 6,2 miljonit, SDEl 3,5 miljonit, Eesti Reformierakonnal 2,5 miljonit,  Rahvaliidul 1,3 miljonit ja Eestimaa Rohelistel 350 tuhat krooni.

Keskerakonna poolt 6 juunil esitatud informatsiooni kohaselt ja Reformierakonna poolt 8. juunil esitatud täiendava aruande kohaselt on Keskerakonnal jäänud tasuda veel 3,5 miljonit krooni ja Reformierakonnal 600 tuhat krooni.

Erakondade valimiskampaania rahastamise erinevate kululiikide näitlikustamiseks on kokkuvõttele lisatud sektordiagrammid.

Lisainformatsioon: Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni esimees Jaanus Marrandi, tel 631 6636.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside