Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Teabepäev on homme, 2. detsembril Tartu Ülikoolis.

Tartu Ülikoolis (Lossi tn 3) leiab homme algusega 16.15 aset Riigikogu teabepäev, millel keskendutakse ELi põhiseadusliku lepinguga seonduvatele teemadele. Arutusele tulevad lepingus sisalduvad Eestile olulised küsimused ja võimalused. Toimub mõttevahetus lepingu ratifitseerimise viisi üle: kas lepingu peaks ratifitseerima Riigikogu või tuleks see panna rahvahääletusele?

Arutluste telgteemaks on: m issugune on Eesti kasu-kahju EL põhiseaduslikust leppest? Käsitletakse Nice lepingu ja põhiseadusliku leppe vahekorda ning küsimust, miks on meil vaja veel ühte lepingut teise lepingu kõrvale? Miks me oleme põhiseadusliku leppe poolt ja samal ajal selle üksikute aspektide vastu? Kuidas jõustub EL põhiseaduslik lepe?

Üritus toimub koostöös ülikooli politoloogia osakonna õppejõudude ja üliõpilastega. Teabepäeva juhivad Riigikogu aseesimees Peeter Kreitzberg ja politoloog Rein Toomla. Osa võtma on kutsutud Riigikogu liikmed Helmer Jõgi, Tõnis Lukas, Urmas Reinsalu, Evelyn Sepp, Mai Treial ja Jarno Laur.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside