Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval, 30. oktoobril 2006 korraldab Riigikogu Tallinnas Radisson SAS Hotelli konverentsikeskuses rahvusvahelise konverentsi “Väärtused ja huvid rahvusvahelises poliitikas”.

Konverents keskendub rahvuslike ja piirkondlike huvide kestvusele ning nende sidustamisele üleilmsete väärtustega. Käsitlemist leiavad eelkõige järgmised teemad: sotsiaalsed, poliitilised ja majanduslikud muutused Euroopas ja mujal maailmas ning neist tulenevad väljakutsed; rahvusvahelised kompromissid turvalise tuleviku tagamise nimel; vastuolud rahvuslike ja rahvusvaheliste huvide vahel; Euroopa Liidu geopoliitilise ja kultuurilise laienemise piirid.

Kell 9.30 esineb avakõnega Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, millele järgnevad Riigikogu esimehe Toomas Vareki avasõnad. Kõnega astuvad üles Endise Jugoslaavia Rahvusvahelise Kriminaaltribunali (ICTY) peasüüdistaja Carla Del Ponte, endine Euroopa Parlamendi president Pat Cox ning Serbia Riiginõukogu koostööks Haagi Tribunaliga esimees Rasim Ljajič. Pärastlõunasel istungil on esinejate seas Ukraina välisminister Borys Tarasyuk, Iisraeli parlamendi asespiiker Majalli Whbee ja Soome parlamendi Suure Komisjoni esimees Jari Vilén

Konverentsi juhatab Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kristiina Ojuland, kaasjuhatajateks on väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ja aseesimees Marko Mihkelson.

Konverentsi töökeelteks on eesti ja inglise keel, ajakirjanikud on teretulnud.

Üksikasjalikum info konverentsi kohta aadressil: https://www.riigikogu.ee/?id=41071

Tähelepanu!

Neljapäeval, 26. oktoobril kell 12 on Kristiina Ojuland, Enn Eesmaa ja Marko Mihkelson valmis jagama ajakirjanikele konverentsi teemal täiendavat infot (RK EL asjade komisjonis, ruum P 280).

Riigikogu pressitalitus 

Tagasiside