Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

10-liikmelisele Gruusia parlamendi delegatsioonile tutvustatakse nädala jooksul nii Riigikogu kui ka teiste põhiseaduslike institutsioonide tööd.

Täna ennelõunal selgitas Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul Gruusia ametnikele Riigikogu struktuuri ja tegevuse aluseid. Sibula sõnul on Gruusia kolleegid väga huvitatud meie parlamendi ülesehitamise kogemusest ja igapäevasest praktilisest tööst.

Täna tutvusid Gruusia parlamendiametnikud veel kantselei osakondade ja väliskomisjoni tööga, õhtupoolikul külastavad nad Rahvusraamatukogu. Nädala jooksul viibivad nad mitmes ministeeriumis, külastavad Riigikontrolli ja Eesti Panka ning kohtuvad õiguskantsleriga. Reedeks on kavandatud väljasõit Tartusse.

Gruusia parlamendi ametnikud viibivad Eestis Eesti arengukoostöö projekti raames. Projekti eesmärgiks on kaasa aidata demokraatia, inimõiguste järgimise ning majandusliku ja sotsiaalse stabiilsuse tagamisele ning vaesuse vähendamisele maailmas. Eesti üheks prioriteetseks sihtriigiks selles vallas on Gruusia. Tuginedes senistele Gruusia soovidele viis Eesti 2004. aasta jooksul läbi projektid eurointegratsiooni, e-valitsemise, keskkonnakaitse ja tsiviilühiskonna arendamise vallas. Eelmise aasta algul viibisid Heiki Sibul ja kantselei juriidilise osakonna juhataja Marek Sepp töövisiidil Tbilisis, kus nad aitasid rahvusvahelise ekspertidegrupi koosseisus välja töötada Gruusia parlamendi kodukorra seadust.

Eestist sõidavad Gruusia ametnikud koolitust jätkama Rootsi parlamenti.

Tagasiside