Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reedel, 10. veebruaril kell 10 toimub Euroopa Liidu asjade komisjoni avalik ühisistung koos majanduskomisjoni ja rahanduskomisjoniga, et arutada euroala tuleviku üle.

Kõne all on juba vastuvõetud meetmed euroala stabiilsuse tagamiseks ja võimalikud lahendused tulevikus. Euroala tugevdamise kontekstis on EL riikide peaministrid alla kirjutamas fiskaalstabiilsusleppele, varasemaks on toodud Euroopa stabiilsusmehhanismi jõustumine ja tugevdatud on majanduskoordinatsiooni.

Komisjoni istungil osalevad SEB Privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel ja Eesti Välispoliitika Instituudi analüütik Ahto Lobjakas.

Avalik istung on üks osa Euroopa võlakriisi kontekstis toimuvate kuulamiste sarjast, mida EL asjade komisjon alustas selle aasta algul. 20. jaanuaril toimus EL asjade komisjoni väljasõiduistung Eesti Pangas, kus komisjoni liikmeile anti ülevaade Euroopa Keskpanga tegevusest euroala tugevdamiseks.

Homset avalikku istungit saab kuulata eelregistreerimisega kohapeal või vaadata reaalajas Riigikogu veebilehel aadressil https://www.riigikogu.ee/?rep_id=22069

Istung toimub Riigikogu konverentsisaalis.

Lisainfo: EL asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas, tel 511 9799

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside