Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Rahanduskomisjoni ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni ühisistungil kuulati täna ära rahandusministeeriumi ja siseministeeriumi esindajad, kes andsid ülevaate Euroopa Liidu struktuurivahendite ja välisvahendite kasutamisest 2009. aastal.

Istungil osalenud rahandusministri Jürgen Ligi kinnitusel on Eesti üks edukamaid eurorahade kasutajaid Euroopa Liidus, asetudes 2009. aasta seisuga EL riikide hulgas kolmandale kohale. Ligi sõnul pole probleemiks mitte raha kasutamine ette nähtud ajajaperioodi 2007-2013 jooksul, vaid Eesti eesmärk on kasutada struktuurifondide raha maksimaalselt just nüüd majanduskriisi ajal.
 
Siseministeeriumi kantsleri Märt Krafti kinnitusel suudab siseministeerium ära kasutada 100% 2009. aastaks ette nähtud vahendeist. Rahandusministeeriumi prognoosi kohaselt peaks sama hea tulemuse saavutama ka sotsiaalministeerium.
 
„Me soovime, et kõik ministeeriumid suudaksid oma 2009. aastaks ette nähtud vahendid ära kasutada. Täna ja homme toimuvate komisjonide ühisistungite eesmärk on olla konstruktiivselt kriitiline, et leida üles veel olemasolevad kitsaskohad ja neist ühiselt üle saada,“ ütles rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas.
 
Tänasel komisjonide ühisistungil vaagiti struktuurifondide vahendite kasutamise prioriteete ja kaaluti, kas vajadusel oleks võimalik eraldatud rahasid operatiivselt ümber suunata teistele projektidele.
 
Istungil osalesid lisaks rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak, eelarvepoliitika asekantsleri kt Ivar Sikk, regionaalminister Siim Valmar Kiisler ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Ülari Alamets.
 
Rahanduskomisjon ja riigieelarve kontrolli erikomisjon jätkavad kuulamisi oma homsel istungil kell 13.30. Homme on kavas ära kuulata keskkonnaminister Jaanus Tamkivi, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, sotsiaalminister Hanno Pevkur ja põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, samuti Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet peadirektori asetäitja kohusetäitja Jaanus Hämmal.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside