Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon ja majanduskomisjon otsustasid oma tänastel istungitel Vabariigi Presidendi poolt välja kuulutamata jäetud liiklusseaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seadust muutmata kujul uuesti mitte vastu võtta. Kui seda otsust toetab ka Riigikogu täiskogu, tuleb eelnõu Riigikogu menetlusse tagasi.

Põhiseaduskomisjoni esimees Väino Linde osutas, et Riigikogu tahe jõustada seadus 1. juulist on küll üheselt selge, kuid möönis samas seaduse rakendumise mitmeti tõlgendatavust. Linde sõnul on seaduses teisigi probleeme õigusselgusega ja on oluline, et jääks piisavalt aega seaduse tutvustamiseks.
 
Nagu osutas Vabariigi Presidendi õigusnõunik Ülle Madise, võib õigusselgusetus seaduse jõustumise osas tekitada olukorra, kus uus liiklusseadus jõustub juba 1. jaanuaril 2011.
Majanduskomisjon otsustas oma tänasel istungil lisaks määrata muudatusettepanekute tähtaeg seadusele üks tund pärast esimese istungjärgu lõppu. Seejärel koguneb komisjon oma järgmisele istungile, et esitada seadusele muudatusettepanekud.
 
Kui Riigikogu ei võta liiklusseaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seadust muutmata kujul uuesti vastu, toimub seaduse teistkordne menetlemine, teine lugemine täna kell 13. Kui liiklusseaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seaduse teine lugemine lõpetatakse, toimub üks tund pärast teise lugemise lõpetamist kolmas erakorraline istungjärk liiklusseaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seaduse kolmandaks lugemiseks.
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside