Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni tänasel ühistungil olid arutusel Eesti seisukohad 17. juunil toimuval Euroopa Ülemkogu kohtumisel. Komisjonid otsustasid seisukohad heaks kiita.

Valitsuse seisukohti tutvustanud peaminister Andrus Ansipi kinnitusel ootab Eesti ülemkogult poliitilist heakskiitu Eesti liitumisele euroalaga. Eesti omalt poolt on valmis üle kinnitama oma pühendumuse tagada pikaajaliselt makromajanduslik jätkusuutlikkus.
 
Ansip kinnitas samuti, et Eesti toetab kandidaadistaatuse andmist ja liitumisläbirääkimiste alustamist Islandiga niipea kui võimalik, ning on viimase soovi korral valmis jagama ka oma liitumiskogemusi.
 
Majanduskasvu ja tööhõive strateegia „Euroopa 2020“ osas soovib Eesti Ansipi kinnitusel, et strateegia paneks aluse ühtse ja turvalise digitaalse siseturu loomisele Euroopas. Eesti soovib Ansipi sõnul rõhutada Euroopa digitaalse tegevuskava olulisust Euroopa Liidu siseturu realiseerumisel, mis peaministri hinnangul võiks olla üks olulisi eeldusi teenuste vabal liikumiseks ja edasiseks majanduskasvuks.
 
Ka vastas Ansip komisjoniliikmete küsimusele IT-agentuuri loomisest ja avaldas oma veendumust, et see tuleb Eestisse.
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside