Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Nii Riigikogu kultuurikomisjon kui ka põhiseaduskomisjon otsustasid oma tänasel istungil teha Riigikogu täiskogule ettepanek võtta Vabariigi Presidendi poolt välja kuulutamata jäetud ülikooliseaduse, rakenduskõrgkooli seaduse ja teiste seaduste muutmise seadust (89 UA) uuesti Riigikogu menetlusse ja seda muutmata kujul mitte vastu võtta.

„Põhiseaduskomisjon leidis, et presidendi seadust tagasi lükkav otsus on põhjendatud. On mõistlik teha seadusesse parandusi, mis muudavad selle selgemaks ja põhiseadusega paremini kooskõlaliseks, sealhulgas määratledes seaduse, mitte määruse, tasemel ülikoolide rahastamise põhimõtted ning tudengite õigused ja kohustused. Need on eelkõige juriidilise vormi täpsustused, sest president ei pannud kahtluse alla reformi üldpõhimõtteid ja taotlusi,“ ütles põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste.

Vabariigi Presidendi otsust põhjendas põhiseaduskomisjoni istungil presidendi õigusnõunik Ülle Madise.

Kultuurikomisjon arutas Vabariigi Presidendi poolt välja kuulutamata jäetud seadust oma eilsel istungil ja langetas täna vaid menetluslikud otsused.

Riigikogu täiskogu käsitleb ülikooliseaduse, rakenduskõrgkooli seaduse ja teiste seaduste muutmise seadust (89 UA) oma neljapäevasel istungil, et otsustada, kas võtta seadus muutmata kujul vastu või mitte.

Vabariigi President oli seadust tagasi lükates seisukohal, et mitmed selle sätted ei ole kooskõlas põhiseadusega.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

 

Tagasiside