Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Rahanduskomisjoni ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni ühisistungil jätkati täna kuulamisi Euroopa Liidu struktuurivahendite ja välisvahendite kasutamisest 2009. aastal.

Komisjonid tõdesid, et üldine seis 2009. vahendite planeerimisel ja kasutusele võtmisel on positiivne. Sotsiaalministeerium ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium suurendavad 2009. aasta väljamakseid enam kui 150%-ni võrreldes eelarvesse algselt planeerituga.

„Ministeeriumid on selgelt teadvustanud struktuurivahendite mõju riigieelarvele, kiirendanud struktuurivahendite kasutuselevõttu ja vähendada bürokraatlikke takistusi,“ märkis rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas.
 
Põllumajandusministeeriumi ning haridus- ja teadusministeeriumi puhul tõdesid komisjonid paraku ka puudujääke. Kumbki ministeerium ei suuda tõenäoliselt 2009. aastaks planeeritud vahendeid kasutusele võtta, põllumajandusministeeriumis võib järgmistesse perioodidesse lükkuda hinnanguliselt 600-700 miljonit krooni.
 
Komisjonide istungil osalesidkeskkonnaminister Jaanus Tamkivi, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, sotsiaalminister Hanno Pevkur ja põllumajandusministeeriumi kantsler Ants Noot, samuti Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet peadirektori asetäitja kohusetäitja Jaanus Hämmal.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside