Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu välis- ja riigikaitsekomisjoni täna toimunud ühisistungil jõuti järelduseni, et riigikaitse strateegia uute kavade väljatöötamisel tuleb lähtuda selgelt Eesti peatsest kuulumisest NATO-sse ning sellest tulenevatest kohustustest.

Komisjonide ühisistungil esines ettekandega kaitsejõudude struktuuri ja arenguplaani ning sõjalise kaitse strateegia koostamisest kaitseminister Margus Hanson. Järgnenud arutelus avaldasid komisjonide liikmed arvamust ühiskonnas laiemat vastukaja leidnud reformist.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Sven Mikseri hinnangul on oluline mõista, et ka Eesti enesekaitsevõimekust saab ja peab vaatama üksnes meie NATO-liikmelisuse kontekstis ja et meie liikmekohustuste täitmist ei tohi vastandada Eesti riigi kaitsmiseks tehtavatele jõupingutustele. ”Kui me suudame olla NATOs usaldusväärsed ja tõsiseltvõetavad liitlased, siis see ongi parimaks enesekaitsevõimekuseks,” märkis Mikser.

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson rõhutas, et just praegu pannakse tõsiselt proovile Eesti võimekus olla usaldusväärne rahvusvaheline partner. ”Meie strateegiline soov saada NATO aktiivseks liikmeks tuleb viia sõnadest tegudeni,” ütles Mihkelson.

Välis- ja riigikaitsekomisjon jätkavad teema käsitlemist tuleval teisipäeval, mil leiab aset väljasõiduistung Kaitsejõudude Peastaapi.

Riigikogu pressitalitus

Lisainformatsioon:

Sven Mikser 06316470

Marko Mihkelson 05141442

Tagasiside