Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni tänasel ühisistungil andis peaminister Andrus Ansip ülevaate 19.-20. juunil toimunud Euroopa Ülemkogust. Peamise teemana oli tänasel istungil kõne all Lissaboni lepingu edasine käekäik.

Väliskomisjoni esimehe Sven Mikseri sõnul tuleb Lissaboni lepinguga edasi minna ja jätkata ratifitseerimisprotsessi.

„Eesti peab oluliseks, et lepinguga minnakse edasi, sest uut protsessi algatada ei ole mõeldav. Praegu tuleb ära oodata, millised on Iiri seisukohad, kuidas kujunenud olukorrast välja tulla,“ ütles Mikser.

Ansipi kinnitusel kuulati ülemkogul ära Iiri seisukohad referendumi läbikukkumise arvatavatest põhjustest. Konkreetsemalt arutatakse Lissaboni lepinguga edasimineku võimalusi oktoobris toimuval ülemkogul.

Teistest olulistest teemadest tõstis peaminister esile kõrgete toidu- ja kütusehindade küsimuse. Eesti on peaministri sõnul seisukohal, et hindade tõusu pidurdamiseks ei tohi kasutada maksupoliitilisi meetmeid.

„Kui me näiteks vähendame kütuse aktsiise, on selle tulemuseks see, et kütusemüüjad tõstavad mõne aja pärast hindu ja need kerkivad ikkagi tasemele, mida tarbija on veel valmis maksma,“ kordas peaminister.

Peaminister peatus põgusalt ka teemadel, mis olid kõne all Euroopa Ülemkogul  toimunud välisministrite kohtumisel. Riigikogu komisjonide liikmeid huvitas eelkõige Kuuba ja  Zimbabwega seonduv.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside