Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni ühisistungil olid kõne all Eesti seisukohad 25. – 26. märtsini toimuval Euroopa Ülemkogu kohtumisel. El asjade komisjon ja väliskomisjon otsustasid Eesti seisukohti toetada.

Seisukohti tutvustas peaminister Andrus Ansip, kelle kinnitusel toetab Eesti Euroopa komisjoni poolt välja pakutu viite peaeesmärki, kuid lisaks soovib peaminister tutvustada ka Eesti ettevalmistusi eurole üleminekul, kavatsedes sellest kõnelda kõikidel oma kahepoolsetel kohtumistel.
 
Ansipi kinnitusel pooldab Eesti üldjoontes Euroopa Komisjoni välja pakutud Euroopa Liidu tasandi peaeesmärke 2020. aastaks, milleks on tööhõive suurendamine, investeerimine teadus- ja arendustegevusse, energia – ja kliimapoliitika eesmärkide täitmine, haridussüsteemist väljalangejate osakaalu vähendamine ja vaesusriskide vähendamine. Omapoolse ettepanekuna soovib Eesti luua ühtse ja turvalise Euroopa Liidu e-teenuste ruumi, kus liikmesriikide kodanikele ja ettevõtjatele on hõlpsalt kasutatavad nii avalikud e-teenused kui ka digitaalsed äriteenused. 
EL asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson pidas oluliseks, et Euroopa majanduskasvu ja tööhõive strateegia „Euroopa 2020“ eesmärgid oleksid kaetud tulevase EL finantsraamistiku vahenditega. „Vastasel juhul on sisuliste tegevusteni on äärmiselt keeruline jõuda ja kava võib jääda deklaratiivseks,“ tõdes Mihkelson.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside