Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja väliskomisjon kuulasid oma tänasel ühisistungil ära peaminister Andrus Ansipi, kes tutvustas Eesti seisukohti homme,19. novembril toimuval erakorralisel EL riigi- ja valitsusjuhtide tippkohtumisel. Kuulanud ära peaministri informatsiooni konsultatsioonidest Euroopa Liidu eesistuja Rootsiga, võtsid komisjonid esitatud seisukohad teadmiseks.

Kohtumisel on kavas valida Euroopa Ülemkogu eesistuja (president), Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja (ehk välisminister)  ja Euroopa Liidu Nõukogu peasekretär.
 
„Rootsi peaminister on avaldanud soovi, et enne homse kohtumise algust saavutaksid liikmesmaad konsensuse nii ühe kui teise ametikoha täitmiseks,“ ütles EL asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson konsultatsioonide tausta kommenteerides.
 
„Samas on praeguse informatsiooni kohaselt väga keeruline eeldada, et liikmesmaad leiavad vajaliku konsensuse,“ ütles Mihkelson, märkides, et tõenäolisem on see, et Euroopa Ülemkogu presidendiks valitakse mõne väikeriigi paremtsentristlik ning välisministriks mõne suurema riigi vasaktsentristlik poliitik.
 
„Kuid enne pole miski selge, kuni kõik on selge,“ ütles Mihkelson hetkeolukorda kokku võttes
 
Homne Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide tippkohtumine toimub töölõuna vormis Brüsselis.
 
Riigikogu pressitalituses
Tagasiside