Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lahtiste uste päeval 23. aprillil on huvilistel seekord kella 14-16 võimalus osaleda  komisjonide istungitel, kus tehakse suurem osa parlamenditööst. 

Kultuurikomisjonis on arutusel õpilase arengu toetamine, tugiteenuste ja tugispetsialistide vajadus. Põhiseaduskomisjonis kõneldakse osalusdemokraatia arendamisest poliitika kujundamisel. Sotsiaalkomisjon arutleb geenikiibi kasutamise võimaluste üle personaalses meditsiinis ning väliskomisjonis on ülevaade Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi tegevustest. Maaelu- ja keskkonnakomisjoni ühisistungil käsitletakse kõigepealt erimärgistatud kütuse aktsiisi probleeme, antakse ülevaade praegusest süsteemist, kas süsteemis on kavas teha muudatusi, milliseid tulemusi on andnud metsanduse valdkonna väljajätmine soodustuse saajate ringist. Seejärel räägitakse looduskaitsealade sihtkaitsevööndites tegevuspiirangute tõttu saamata jäänud tulu kompenseerimisest maaomanikele. Majanduskomisjonis esitletakse rahandusministeeriumi ülevaadet 2013. aasta kevadisest majandusprognoosist.

NB! Komisjonide istungitel osalemiseks palume soovijatel hiljemalt 22. aprilliks registreeruda aadressil helle.ruusing@riigikogu.ee või telefonil 631 6622.

Seekordse lahtiste uste päeva avab kell 12 Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ning kuni kella 18  on külalistel võimalik lähemalt tutvuda Riigikogu tööga, vaadata filme ja näitusi, osaleda lossiekskursioonidel, käia Pika Hermanni tornis ja nautida Valges saalis Bonzo kontserti.

Lahtiste uste päeval traditsiooniks kujunenud valituse infotunnis kell 13 vastavad rahva küsimustele peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ning sotsiaalminister Taavi Rõivas. Infotundi juhatab Riigikogu aseesimees Laine Randjärv.

Järjekorras 15. lahtiste uste päev seondub Riigikogu eelkäija Asutava Kogu esimese istungiga 23. aprillil 1919. Täielik päeva programm on Riigikogu kodulehel: https://www.riigikogu.ee/index.php?id=176075&start_date=23.4.2013&end_date=23.4.2013

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

 

Tagasiside