Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni ja väliskomisjoni tänastel kohtumistel Indoneesia parlamendi delegatsiooniga eesotsas delegatsiooni juhi Didik J Rachbini’ga olid kõne all Eesti majanduspoliitika, Eesti välispoliitika Aasia suunal, Eesti parlamendi tegevus ja muud teemad.

Rachbini sõnul tulid nad Eestisse selleks, et uurida, kuidas paremini pidada läbirääkimisi Euroopa Liiduga. Ka ajendas neid Rachbini kinnitusel Eestisse tulema soov lähemalt tutvuda Eesti eduka majanduspoliitikaga ja arendada Eestiga kahepoolseid suhteid.

Üheks probleemiks Indoneesia jaoks on Rachbini sõnul asjaolu, et Indoneesia rahvuslik lennukompanii ei saa Euroopa Liidus kehtestatud karmide nõuete tõttu lennata Euroopa Liitu, mistõttu see vähendab oluliselt Euroopa Liidust pärinevate turistide arvu Indoneesias. Samuti on Indoneesial probleeme oma kalatoodete eksportimisega Euroopa Liitu, kuna ka siin on takistuseks Euroopa Liidu poolt kehtestatud normid.

Majanduskomisjoni aseesimees Kalev Kallo tutvustas indoneeslastele Riigikogu ja majanduskomisjoni tööd, väliskomisjoni esimees Sven Mikser selgitas, millele tuginevad Euroopa Liidu nõuded ja andis lühikese ülevaate neist printsiipidest, millest lähtub Eesti välispoliitika Aasia suunal.

Tänasel kohtumisel osalesid lisaks majanduskomisjoni liikmed Aivar Riisalu, Marek Strandberg, Olga Sõtnik ja Taavi Veskimägi ning väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa ja liikmed Raivo Järvi ning Valdur Lahtvee.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside