Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Majanduskomisjoni ja rahanduskomisjoni tänasel kohtumisel Hiina Rahvakongressi rahandus- ja majanduskomisjoni delegatsiooniga eesotsas komisjoni aseesimeeste Zhao Keming’i ja Wu Xiaoling’iga oli kõne all kahe riigi majandussuhted ja koostöö, kuid samuti maailma tabanud majanduskriis ja võimalikud lahendused majandusraksustest ülesaamiseks.

Kahepoolse majanduskoostöö näitena osutas majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas hiljuti Eesti ja Hiina vahel sõlmitud meretranspordi lepingule ja Tallinna Sadama ning Hiina Ningpo Sadama koostööle. Klaas tõi esile need eelised, miks just Eesti on see koht, mille kaudu Hiinal on kasulik arendada oma transiiti nii Euroopa Liitu kui ka Venemaale. Klaas rõhutas, et Eestis on olemas kiiresti arenev infrastruktuur ja kõrge töökultuur, mis loob Venemaaga võrreldes olulised eelised. Klaasi kinnitusel on seejuures nii Eesti kui ka Hiina ühine huvi, et Venemaa paneks paremini tööle oma tolli- ja piirikontrolli, et kaupade liikumine üle Venemaa piiri oleks kiirem.

Rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi tutvustas lähemalt Eesti majandusseisu ja Eesti rahanduse toimemehhanisme. Samuti olid kõne all Eesti tööjõuuru probleemid, energeetika ja põllumajandus. Hiina delegatsioon tundis huvi, kas ka Hiina farmerid võiksid Eestis maad harida ja eksportida põllumajandussaadusi Hiina.

Kokkuvõttes tõdesid mõlemad pooled kahe riigi head koostööd ja avaldasid valmidust ka tulevikus kontakte jätkata.

Tänasel kohtumisel viibisid ka Eesti-Hiina- parlamendirühma esimees ja majanduskomisjoni aseesimees Kalev Kallo, majanduskomisjoni liikmed Marek Strandberg, Olga Sõtnik, Jüri Tamm, Ester Tuiksoo ja Toomas Tõniste ning rahanduskomisjoni liikmed Inara Luigas ja Tiit Kuusmik.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside