Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni ja väliskomisjoni tänasel kohtumisel Afganistani Islamivabariigi Helmandi provintsi kuberneri Gulab Mangal´iga oli kõne all arengud Afganistanis ja kitsamalt Helmandi provintsis. Mangal andis põhjaliku ülevaate nii julgeolekuolukorrast kui ka tsiviilelu arengutest selles piirkonnas.

Riigikaitsekomisjoni esimehe  Mati Raidma sõnul on oluline saada tagasisidet, mil määral Eesti on suutnud Afganistanis oma eesmärke täita. „Me saime kinnitust, et Helmandis on arengud kulgenud positiivses suunas ja et ka Eesti üksusel on selles väga oluline roll. Me loodame, et Afganistani armee ja politsei areng jõuab selles provintsis peagi tasemele, kus osutub võimalikuks anda julgeoleku tagamine neile täielikult üle,” ütles Raidma.
 
Väliskomisjoni esimehe Sven Mikseri kinnitusel on Eesti parlamendis tugev toetus missiooni jätkamisele. „Me oleme teadlikud, et panustades kollektiivsesse julgeolekusse NATO koosseisus kindlustame me ka enda julgeolekut,” ütles Mikser.
 
Mangal osutas Eestit abi eest tänades, et see abi on olnud tõepoolest tuntav ja see on aidanud eelkõige just tavalisi inimesi, kes tänu suurenenud julgeolekule saavad tagasi pöörduda normaalse elu juurde. Ka osutas Mangal tõsiasjale, et moonikasvatus turvatud piirkondades on järsult vähenenud ja elanikud on asunud kasvatama traditsioonilisi põllukultuure. Mangal rõhutas samuti Eesti osa tervishoidu panustamisel, mille eest Afganistani elanikud on ta kinnitusel Eestile siiralt tänulikud.
 
Tänasel kohtumisel osalesid ka väliskomisjoni liige Marko Mihkelson ja riigikaitsekomisjoni liige Jaan Kundla.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside