Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni, majanduskomisjoni ja maaelukomisjoni liikmete tänasel kohtumisel Euroopa Parlamendi regionaalarengu komisjoniga oli kõne all Euroopa Liidu struktuurifondide vahendite kasutamine Eestis, ning kitsamalt Eesti regionaalareng, innovatsioon ja ettevõtlus.

 

Tänast kohtumist juhtis rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi. Kohtumisel osalesid Riigikogu liikmed Rein Aidma, Peep Aru, Helle Kalda, Tiit Kuusmik, Aivar Riisalu, Olga Sõtnik, Jüri Tamm, Ester Tuiksoo ja Taavi Veskimägi.

Eesti seisukohti tutvustasid delegatsioonile rahandusministeeriumi, siseministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad. Külalised tundsid elavat huvi struktuurifondide raha kasutamise vastu Eestis ja missugused probleemid on seoses sellega esile kerkinud.

Euroopa Parlamendi delegatsiooni juhtis regionaalarengu komisjoni aseesimees Evgeni Kirilov. Kohtumisel osalesid ka Eestist valitud Euroopa Parlamendi liikmed Tunne Kelam ja Toomas Savi.

Regionaalarengu komisjon on üks Euroopa Parlamendi suuremaid komisjone, mille töövaldkonda kuuluvad piirialade ja piiriülene koostöö, Regionaalarengu Fondi ja Ühtekuuluvusfondi prioriteetide määramine ning struktuurifondide kasutamisega seotud küsimused. Delegatsiooni üheks huvikeskmeks on piiriülesed projektid Eesti-Vene ning Eesti-Läti piiril.

Täna õhtupoolikul külastab delegatsioon Tartut ja homme Lõuna-Eesti piirialasid.

Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus, 631 6352

28. aprill 2008

Tagasiside