Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni tänasel kohtumisel Armeenia parlamendi rahandus- ja eelarvekomisjoni delegatsiooniga keskendus külaliste huvi riigieelarve menetlemisele ja eelarve kontrollile parlamendis. Sellest andsid põhjaliku ülevaate rahanduskomisjoni esimees Sven Sester ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin.

Sester tõi esile Eesti eelarve koostamise põhimõtted, milleks on eelkõige eelarve tasakaal ja madal laenukoormus. Ka olid kõne all maksukorraldus ja varimajanduse osakaal kogumajanduses.

„Eesti teeb täna tööd selle nimel, et varimajanduse osakaalu vähendada ja selle kaudu parandada ka maksulaekumisi. Täna olem jõudnud selleni, et varimajanduse osakaal on meil statistikaameti andmetel alla 10% protsendi SKP-st, kuid me teeme jätkuvalt tööd selle nimel, et seda veelgi vähendada. Külalised osutasid, et Armeenias on varimajanduse osakaal 39-51%, sõltuvalt kas koalitsiooni või opositsiooni hinnangust,“ ütles Sester

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin andis põhjaliku ülevaate komisjoni tegevusest ja tööpõhimõtetest, rõhutades koostöö olulisust riigikontrolliga, mille auditid läbivad ka riigieelarve kontrolli erikomisjoni arutelu.

Stalnuhhin osutas ka sellele, et Eestis on avalik sektor tänu e-riigi veebikeskkonnale väga avatud ja seetõttu on võimalik igaühel jälgida ka riigieelarvega seonduvaid protsesse. Samuti tõi Stalnuhhin esile selle, et arutelud riigieelarve kontrolli erikomisjonis on avalikud ja kantakse üle veebikeskkonnas.

Täna õhtul kohtuvad  Armeenia delegatsiooniga ka riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ning Eesti-Armeenia parlamendirühma aseesimees Lauri Laasi ja rühma liige Ester Tuiksoo.

Armeenia parlamendi rahandus- ja eelarvekomisjoni delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Gagik Minasjan, aseesimees Artsvik Minasjan ning komisjoni liikmed Sukia Avetisjan, Hrant Bagratjan ja Samvel Nikojan.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside