Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval, 18. märtsil kell 13.00 toimub Riigikogu konverentsisaalis EL asjade komisjoni ja põhiseaduskomisjoni ühine avalik istung Euroopa Liidu tuleviku teemadel, kus vaatluse alla võetakse Euroopa föderaliseerumine.

Arutelu peaks vastama küsimustele, mida mõista föderaliseerumise all, milliseid muudatusi tänases EL koostööstruktuuris saab käsitleda  föderaliseerumisena; kas veelgi tihedamalt lõimunud liit on Eesti huvides ning milline peaks pidevalt muutuvas Euroopas olema rahvusparlamentide roll.

„Föderaliseerumine on Euroopa tuleviku aruteludes üks keskne märksõna, mille sisu aga mõistavad erinevad osapooled väga mitmeti. Ühed näevad föderaliseerumist parima võimalusena kaitsta väikeriigi huve, teiste jaoks on föderaalsema Euroopa Liidu suunas liikumine jällegi hirmutav. Riigikogus toimuv arutelu ongi mõeldud erinevate arusaamade ühtlustamiseks ning müütide ja eelarvamuste kummutamiseks,“ sõnas EL asjade komisjoni esimees Arto Aas.

Istungil esinevad ettekannetega Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste, Euroopa Komisjoni volinik Siim Kallas ja õigusteadlane ning Eesti Välispoliitika Instituudi juhatuse esimees Lauri Mälksoo.

Kõik ajakirjanikud on istungile oodatud!

Istungit on võimalik jälgida reaalajas Riigikogus veebis.

Tegemist on kuuenda EL asjade komisjoni initsiatiivil korraldatava aruteluga Euroopa Liidu tuleviku teemal. Varem on vaatluse all olnud Euroopa Liidu rahandus- ja fiskaalpoliitika, võimalikud muudatused aluslepingutes ja Euroopa Liidu institutsionaalses korralduses, ühise põllumajanduspoliitika ning välis- ja  julgeolekupoliitikaga seonduv. Varasemate arutelude salvestustega on võimalik tutvuda EL asjade komisjoni kodulehel.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside