Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna toimunud Riigikogu rahanduskomisjoni ja majanduskomisjoni ühisel parlamentaarsel kuulamisel, kus käsitleti Eesti lennuühenduste teemat, rõhutati vajadust tagada lennuühendus Euroopa suuremate keskustega. Kuulamine toimus seoses Eesti riigi osaluse suurendamisega AS-is Estonian Air  ja uute Bombardier-tüüpi lennukite ostu finantseerimisega.

Majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul on Eesti ettevõtluskeskkonna ja välisinvesteeringute seisukohalt äärmiselt oluline, et Tallinnal oleks lennuühendus Euroopa oluliste keskustega ja lennugraafik vastaks reisijate vajadustele. „Vajame kiiret hüpet lennuühendustes, sest Tallinnast ei tohi saada tupikjaam,“ ütles Klaas. Majanduskomisjoni esimehe sõnul on järgmise aasta riigieelarves kavandatud 65 miljonit krooni Tallinna lennuväljale, et luua tingimused uute lennufirmade tulekuks Tallinna.
 
Rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas ütles parlamentaarsel kuulamisel, et uute Bombardieride ostu ümber on siiani olnud palju vastakat informatsiooni, kuid peagi jõuab ta sõnul Riigikogu menetlusse käesoleva aasta riigieelarve täiendus, millega majandus- ja kommunikatsiooniministeerium saab võimaluse ostu finantseerimiseks.
 
„Tänasel kuulamisel tuli väga selgelt välja, et parlament ootab majandus- ja kommunikatsiooniministrilt väga kiiret ja selget tegutsemist, et Eesti lennunduse konkurentsivõimet tõsta,“ ütles Rõivas.    
 
Urmas Klaasi ja Taavi Rõivase  juhitud parlamentaarsel kuulamisel jagasid selgitusi majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning ministeeriumi asekantsler Eero Pärgmäe.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside